Metro Ethernet Nedir?

Metro Ethernet , kurumunuza özel tahsis ( Kurumsal internet ) edilen fiber optik kablo üzerinden 5Mbps ile 10Gbps arasında yüksek hızda bağlantı imkanı sunan, ölçeklenebilir, esnek; ses, veri ve görüntü gibi her türlü veri akışına imkan veren geniş bant internet erişim teknolojisidir.

Fiber kabloların yapısal özellikleri ve günümüzün ethernet switch cihazlarının ileri teknolojik yapıları sayesinde Metro Ethernet servisleri diğer Kurmsal internet servisleri gibi olmayıp uzun mesafelerde sorunsuz çalışabilmektedir. Metro Ethernet servisleri 50 km ve üzeri mesafeleri destekleyebilir.

Bu özellikle birlikte Metro Ethernet diğer kurumsal internet erişim hizmelerinden farklıdır.

Çok noktalı projelerde, şube lokasyonlarında konumlandırılan Metro Ethernet, G.SHDSL, ADSL, ATM hatları merkez ofise konumlandırılan Metro Ethernet hattına bağlanarak kapalı bir network oluşturur. Böylelikle kurumunuza kurumsal internet özelinde güvenli ve kolay yönetilebilir bir network altyapısı sağlanır.

%100 Gerçek Metro Ethernet Simetrik internettir.

Metro ethernet paketleri Simterik olduğu için  50/50 Mbps - 70/70 Mbps - 100/100 Mbps - 250/250 Mbps - 500/500 Mbps - 1000/1000 Mbps Şeklinde oluşur.

Asimetrik internet Paketleri  20/4 Mbps - 50/10 Mbps Şeklinde oluşur bunlar standart asimetrik internet paketleridir Örnek: evinizde kullandığınız internet paketleri Asimetrik paketlerdir.

(İndirme (Download) ve yükleme (upload) hızları eşit olan internete Metro ethernet simetrik internet denir.

Standart internet paketleri asimetrik internettir örneğin 10 Mbps indirme hızı sunarken 1 Mbps yükleme hızı sunmaktadır.

Simetrik internet hizmetinde ise aynı anda 10 Mbps indirme sağlanırken de 10 Mbps yükleme kapasitesi sağlanmaktadır.)

%100 Gerçek Metro Ethernet ‘i Minimum 100/100 Mbps’e olarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Metro Ethernet Altyapısı

Metro Ethernet sağlayıcısı olarak, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan aldığımız lisanslar kapsamında, yüksek hızlı, tam yedekli ve uçtan uca yönetilebilen yüksek güvenlikli Kurumsal internet network ağımız üzerinden Metro Ethernet hizmeti sunmaktayız. 

Kurumsal internet hizmetimiz olan Metro Ethernet servisimizde; müşteri ofis, şube vb. lokasyonları yerleşik operatörün Metro Ethernet altyapısı ile bizlerin omurgasına, noktadan noktaya direkt olarak taşınır. Metro Ethernet devreleri, bu altyapı üzerinden fiber optik kablolar ile kurumsal internet iletişimi sağlarlar.

Metro Ethernet altyapımızı yüksek kapasiteler ile destekleyen farklı operatörlerin yurtiçi ve yurtdışı fiber optik erişim altyapıları sayesinde, müşterilerimize sunduğumuz metro ethernet hizmeti gibi kurumsal internet erişim hizmetlerinin sürekliliği garanti altına alınmıştır. 

Alt yapı hizmeti bulunmayan bölgelerde ücreti karşılığında kazı işlemi yapabiliriz veya alternatif olarak mevcut Gsm operatör'lerinin baz istasyonlarını kullanarak yeni nesil kesintisiz havadan internet(%100 Gerçek Metro Ethernet ) sunabiliriz.

Metro Ethernet Özellikleri

ÖZELLİKLER DURUM
5 Mbps – 10 Gbps arasında yüksek bağlantı hızı
Kuruma özel fiber optik hat tahsisi
Uzak mesafelerde sorunsuz çalışma
İhtiyaca uygun esnek bant seçenekleri
Noktadan Noktaya erişim
Çok noktadan Tek Noktaya erişim (Merkezde Toplama)
Yüksek hızda, kesintisiz ve güvenli ses, veri ve görüntü iletimi
Ethernet teknolojisinin sağladığı yüksek performans, esneklik
Az donanım gerekliliği ve düşük işletme maliyesi

Yüksek hızda, paylaşımsız, simetrik ve kesintisiz Metro Ethernet Kurumsal İnternet hizmetine ulaşmak artık çok kolay! 1 Gbps'e Kadar Hız Seçenekleri

Metro Ethernet BAŞVURU FORMU

  • Adınız Soyadınız
  • Telefon
  • Email
  • Metro ethernet paketleri hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım.

Fiyatlarımıza KDV ve OİV dahil değildir. Paketlerimiz 24 ay taahhütlüdür. Metro Ethernet - 100 Mbps ve üzeri paketlerde kurulum ve aktivasyon bedeli alınmamaktadır.